Archiwum
Szukane słowo:Miesiąc:Rok:Ile na stronie
Szanowni RODZICE, drodzy UCZNIOWIE !

Szanowni RODZICE, drodzy UCZNIOWIE !

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

niedziela, 7 kwiecień 2019 23:06

W związku z brakiem porozumienia między związkiem zawodowym ZNP 
i FORUM ZZ a stroną rządową w godzinach wieczornych 07.04, 2019 r., komitet strajkowy przy Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie poinformował mnie o zorganizowaniu AKCJI STRAJKOWEJ w szkole od 08.04.2019 r. do ODWOŁANIA. W szkole NIE BĘDĄ ODBYWAŁY się ZAJĘCIA EDUKACYJNE i WYCHOWAWCZE, ale zostanie zorganizowana opieka nad uczniami, którzy w tych dniach zadeklarują chęć przebywania na terenie naszej szkoły. SZANOWNI RODZICE, drodzy UCZNIOWIE, w Liceum Ogólnokształcącym im. rotmistrza Witolda Pileckiego 
w Sulechowie w wyniku referendum strajkowego 91 % pracowników szkoły opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej. STRAJK jest protestem przeciwko niskim zarobkom w oświacie. Nauczyciele zawsze byli i będą z uczniami, a wysoka jakość polskiej edukacji była 
i jest naszym nadrzędnym celem. Liczę na zrozumienie tej trudnej sytuacji. Z poważaniem Beata Leśniak – dyrektor szkoły

SZACHOWY WOJEWÓDZKI FINAŁ DRUŻYN w naszym LICEUM

SZACHOWY WOJEWÓDZKI FINAŁ DRUŻYN w naszym LICEUM

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

niedziela, 7 kwiecień 2019 16:22

Nasza szkoła, już po raz czwarty w tym roku, gości najlepszych szachistów z całego województwa. W sobotę, 06.04.2019r. rozegrały się wojewódzkie rozgrywki drużyn. Najlepsza okazała się drużyna szachistów z Gorzowa. Dyplomy, puchary i medale miała zaszczyt wręczyć zawodnikom pani dyrektor Beata Leśniak. Pani dyrektor odebrała także od prezesa szachistów, pana Arkadiusza Wiśniewskiego, szczególne podziękowania - za współpracę i propagowanie królewskiej gry. Statuetka to wyraz wdzięczności dla wszystkich pracowników Liceum, dzięki którym, raz w miesiącu, podczas weekendu, w szkole królowały szachy!

Nasi uczniowie na zajęciach w pracowni fizycznej Wydziału Energetyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Nasi uczniowie na zajęciach w pracowni fizycznej Wydziału Energetyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

środa, 3 kwiecień 2019 12:37

03 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 2 mp, którzy realizują naukę fizyki na poziomie rozszerzonym, uczestniczyli w kolejnych zajęciach laboratoryjnych z fizyki. Zajęcia odbyły się w pracowni fizycznej Wydziału Energetyki Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie. W czasie zajęć uczniowie wyznaczali przyspieszenie ziemskie za pomocą wahadła rewersyjnego, oraz długości i prędkość fali dźwiękowej w powietrzu przy pomocy interferometru Quinckiego. Zajęcia prowadził dr S. Jerzyniak, który tak jak wcześniej bardzo wysoko ocenił teoretyczne przygotowanie uczniów do zajęć i ich zaangażowanie podczas wykonywania pomiarów

 Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach  "Sztuka debatowania: tajniki debaty oksfordzkiej i podstawy warsztatu profesjonalnego mówcy"

Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach "Sztuka debatowania: tajniki debaty oksfordzkiej i podstawy warsztatu profesjonalnego mówcy"

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

środa, 3 kwiecień 2019 12:36

W dniu dzisiejszym młodzież naszego liceum wraz z opiekunami miała możliwość uczestniczyć w zajęciach "Sztuka debatowania: tajniki debaty oksfordzkiej i podstawy warsztatu profesjonalnego mówcy", organizowanych przez Punkt Informacji Europejskiej i Uniwersytet Zielonogórski. Była to dobra okazja do poznania tajników budowania tez i argumentów oraz celów debaty. Ważnym elementem zajęć była również możliwość ćwiczenia i sprawdzenia siebie w przemówieniu, sposobie prowadzenia rozmowy, czy stylu perswazji. Dalszy etap jeszcze przed nami. Czekamy na kolejne spotkanie.

Coś dla ducha

Coś dla ducha

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

poniedziałek, 1 kwiecień 2019 16:10

Na co dzień często jesteśmy zabiegani, zaangażowani w przyziemne sprawy: a to sprawdzian, a to matura, a to prawo jazdy, a to osiemnastka… Często brakuje nam czasu, aby spojrzeć w serce, zająć się duchem. Okazja jest teraz. Trzydniowe szkolne rekolekcje wielkopostne. Właśnie minął pierwszy dzień. Dzięki naukom Ks. Rekolekcjonisty dr Aleksandra Sewastianowicza mamy okazję przypomnieć sobie, jak odkrywać sens życia, komu oddawać nasze problemy i jak wzmacniać relację z Panem Bogiem. Do tego nie brakuje ciekawych opowieści z życia i poznania realiów białoruskiej parafii. Kolejne spotkanie rekolekcyjne we wtorek na 5 lekcji w auli. Zapraszamy!

Miłośnicy Melpomeny z naszego liceum w Teatrze Polskim w Poznaniu

Miłośnicy Melpomeny z naszego liceum w Teatrze Polskim w Poznaniu

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

niedziela, 31 marzec 2019 16:21

Popołudnie minionego piątku miłośnicy Melpomeny z naszego liceum spędzili, goszcząc na widowni Teatru Polskiego w Poznaniu. Tym razem wybraliśmy się na wyreżyserowany przez Grażynę Kanię spektakl "Sceny myśliwskie z Dolnej Bawarii". To rzecz o wykluczeniu prowadzącym do tragedii. Akcja sceniczna osadzona została w malej wiejskiej społeczności rządzącej się własnymi regułami. Ta dbająca o pozory, kostyczna, zamknięta grupa ludzi nie jest w stanie zaakceptować żadnej odmienności . A odmieńców jest dwu; pierwszy to niepełnosprawny intelektualnie nastoletni Ravo (w tej roli znakomicie debiutujący na scenie Konrad Cichoń),drugim, dla którego zabrakło miejsca nie tylko w wiejskiej społeczności, ale nawet we własnym domu, jest homoseksualny Abram. I tutaj także znakomita kreacja Piotra B. Dąbrowskiego. Plotki, intrygi, nienawiść, nieukrywana agresja wiejskiej gromady doprowadzają do tragedii - nie potrafiący znieść ciągłych szykan, nazywany "debilem", osamotniony Ravo popełnia samobójstwo, a osaczony, zaszczuty Abram zabija zakochaną w nim dziewczynę. Społeczność w końcu wymierza mu" sprawiedliwość", osaczywszy jak dzikiego zwierza, zabija strzałem z broni myśliwskiej.I znów wszystko będzie po staremu. Chociaż sztuka została napisana w latach 60. XX wieku, a jej akcja osadzona w Górnej Bawarii, jak bardzo nam coś przypomina.

Nasi uczniowie w 16. edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości’’

Nasi uczniowie w 16. edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości’’

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

piątek, 29 marzec 2019 11:43

20 marca 2019 roku piętnaścioro uczniów z naszej szkoły z klas 1bp, 1h oraz 1w uczestniczyło w 16. edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości’’. Jest to akcja pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, która obejmuje jednodniowe wizyty uczniów w firmach bądź instytucjach. Tam uczestnicy zapoznawani są z wybranym stanowiskiem pracy, zakresem obowiązków prac oraz zadaniami na ten dzień i wykonują proste zadania typowe dla tego stanowiska. Udział w „Dniu Przedsiębiorczości’’ pomaga młodym ludziom zweryfikować wyobrażenia o pracy na konkretnym stanowisku, i ma wpływ na wybór dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.

Nasi uczniowie na Wydziale Fizyki I Astronomii  Uniwersytetu  Zielonogórskiego

Nasi uczniowie na Wydziale Fizyki I Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

czwartek, 28 marzec 2019 22:19

27 marca 2019 r. uczniowie klasy I bp ( profil politechniczny) oraz uczniowie klasy II mp, którzy realizują naukę fizyki na poziomie rozszerzonym, uczestniczyli w kolejnych zajęciach z fizyki na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tym razem były to eksperymenty z elektrostatyki i prądu stałego. Zajęcia prowadził dr S. Jerzyniak.

Armatohaubice Krab w sulechowskim pułku

Armatohaubice Krab w sulechowskim pułku

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

wtorek, 26 marzec 2019 22:37

W poniedziałek 25 marca na przykoszarowym placu ćwiczeń 5. Lubuskiego pułku artylerii w obecności Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka oraz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosława Miki odbyła się uroczystość przekazania oraz włączenia do służby wojskowej armatohaubic – Krab. Uczniowie klas mundurowych naszego Liceum wzięli udział w uroczystościach.