Archiwum
Szukane słowo:Miesiąc:Rok:Ile na stronie
AUTOMOTYWACJA DLA KAŻDEGO ☺

AUTOMOTYWACJA DLA KAŻDEGO ☺

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 27 październik 2019 22:16

W dniu 25 października 2019r. zaprzyjaźniona z naszą szkołą Pani doc. dr Izabela Wojewoda, doświadczona trenerka zajmująca się m. in. sferą rozwoju osobistego, przeprowadziła niezwykle ciekawy wykład dla młodzieży z programu Liga Mistrzów pt. „Automotywacja”. W sposób niezwykle obrazowy, prowadząca wyjaśniła powody, dla których wszyscy czasem zmagamy się z syndromem tzw. wewnętrznego lenia. Co najważniejsze jednak, dr Wojewoda opowiedziała o skutecznych technikach, które pozwalają pokonywać własne słabości i pozytywnie nastawić się do świata i masy obowiązków, od których przecież nie można uciec. Sądząc po zaangażowaniu młodzieży w dyskusję, wykład był strzałem w dziesiątkę a uczniowie, z pewnością, wyszli z zajęć zmotywowani i ukierunkowani na pozytywne działania. Bardzo dziękujemy za wspaniały wykład i czekamy na część drugą. Koordynator projektu Beata Kouhan

WYCHOWANIE FIZYCZNE w klasie II BP – profesjonalnie i ciekawie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE w klasie II BP – profesjonalnie i ciekawie.

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 27 październik 2019 20:18

TAK, TAK- na zajęciach wychowanie fizycznego w grupie dziewcząt klasy II BP od września tego roku jest bardzo ciekawie i profesjonalnie. Uczennice, pod fachowym okiem trenerki
 i nauczycielki, pani Agnieszki Gąsiewskiej, odbywają zajęcia wychowania fizycznego 
w TASIEMSKI GYM & FITNESS. Prowadzenie zajęć w tym miejscu było możliwe dzięki szczególnemu zaangażowaniu pani Gąsiewskiej i przychylności pana Tasiemskiego. Szybko okazało się, że taka forma zajęć jest szczególnie ciekawa i praktyczna. Grupa jest bardzo zaangażowana i nikt nie myśli o zwolnieniu z zajęć. Dziewczyny – będziecie zdrowe, silne, piękne! BRAWO!

SAMORZĄD UCZNIOWSKI oraz SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zapraszają

SAMORZĄD UCZNIOWSKI oraz SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU zapraszają

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 27 październik 2019 19:51

W czwartek, 31.10 Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Kolo Wolontariatu organizują słodką kawiarenkę, z której dochód zostanie przekazany dla Mateusza Rządkowskiego, absolwenta naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy:)

POPKULTURA – WYSTAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

POPKULTURA – WYSTAWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Wpisany przez A. Lickindorf

piątek, 25 październik 2019 16:01

W bibliotece szkolnej odbyła się wystawa pod hasłem „Popkultura”, ukazująca świat kultury masowej oczami młodych ludzi. Młodzież miała okazję obejrzeć kultowe książki; biografie znanych ludzi, bestsellery , na kanwie których powstały głośne filmy w ostatnich latach .Zaprezentowano także plakaty, kolaże, najbardziej popularne gadżety z humorystycznymi opisami, wykonane przez uczniów klas pierwszych. Oczywiście nie mogło zabraknąć popcornu, bez którego nie ma świetnej imprezy. Wystawa została przygotowana w ramach akcji „ PAŹDZIERNIK – MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH”

Oliwia Lewandowska- Mistrzem Pięknego Czytania 2019

Oliwia Lewandowska- Mistrzem Pięknego Czytania 2019

Wpisany przez A. Lickindorf

czwartek, 24 październik 2019 22:35

Dnia 24 października w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W tym roku uczestnicy zmierzyli się z prozą Gustawa Herlinga Grudzińskiego,pisarza i eseisty, ale także żołnierza i więźnia obozów koncentracyjnych. Nasze Liceum reprezentowały uczennice: Izabela Obst z klasy 2H, Wiktoria Hładczuk, Oliwia Lewandowska i Klaudia Paron z klasy 1 HG. W eliminacjach uczestnicy zaprezentowali wybrane wcześniej przez siebie fragmenty z utworów: „Inny świat” oraz „Wieża”. W finale, do którego jury zakwalifikowało 4 osoby , w tym Izę i Oliwię, uczestnicy przeczytali fragmenty z „Dziennika pisanego nocą.” Interpretacja naszej Oliwii Lewandowskiej okazała się najlepsza. Wszystkim uczestniczkom bardzo dziękujemy za aktywny udział w konkursie, organizowanym w czasach kiedy czytanie jest mało popularne a piękne czytanie- ewenementem !

"Odpowiedzialność młodego człowieka w świetle prawa cywilnego i karnego."

"Odpowiedzialność młodego człowieka w świetle prawa cywilnego i karnego."

Wpisany przez A. Lickindorf

środa, 23 październik 2019 21:28

Spotkanie uczni?ów kl. III w ramach Ligi Mistrzów z sędzią p. Teresą Papiernik odbędzie się w piątek o godz. 11.30 w auli. Temat: Odpowiedzialność młodego człowieka w świetle prawa cywilnego i karnego. Prosimy przynieść indeksy.

"Jak pokonać wewnętrznego lenia"

"Jak pokonać wewnętrznego lenia"

Wpisany przez A. Lickindorf

poniedziałek, 21 październik 2019 21:26

Zapraszamy klasy 2, uczestników programu LIGA MISTRZÓW, wraz z indeksami na zajęcia z trenerem 25.10 (piątek) o godzinie 9.40 w auli.

Szkolne Koło Wolontariatu wspiera akcję "PSU NA BUDĘ"

Szkolne Koło Wolontariatu wspiera akcję "PSU NA BUDĘ"

Wpisany przez A. Lickindorf

poniedziałek, 21 październik 2019 15:39

http://www.schroniskozg.pl/aktualnosci/w-schronisku/5009/xiv-akcja-psu-na-bud Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji❤️ Najbardziej potrzebujemy: karmy suchej i "mokrej" dla zwierząt, koce, legowiska, kołdry, smycze, miski, obroże❤️ Artykuły dla zwierzat❤️ prosimy przynosić do klasy nr3

GALOPEM DO TEATRU

GALOPEM DO TEATRU

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 20 październik 2019 21:34

Upłynął zaledwie tydzień, a my znów zagościliśmy w zaprzyjaźnionym poznańskim Teatrze Nowym. Tym razem na jego deskach mogliśmy obejrzeć „Pana Tadeusza” w reżyserii i adaptacji scenicznej Mikołaja Grabowskiego. Widowisko zostało ciekawie zrealizowane, bowiem były w nim sceny mówione, czytane jak również śpiewane; w duetach, solo oraz przez cały, świetny muzycznie ,zespół. I te sceny wokalne do muzyki granej na żywo przez kwintet (skrzypce, wiolonczela, puzon, trąbka i perkusja), wypadły doskonale. Ciekawa była również sama interpretacja utworu Mickiewicza, który, i chwała za to twórcom, zdjęto z piedestału. Aktorzy znakomicie bowiem bawili się tekstem, nieco go przerysowując, jak choćby w scenie grzybobrania czy polowania, ale też potrafili wydobyć jego piękno i liryzm np. opis Litwy w mistrzowskiej interpretacji Marii Rybarczyk. Widowisko miało dobre tempo, więc nie można było się nudzić. Humor przeplatał się tu z liryzmem i niekiedy powagą Ciekawa choreografia, dobra gra całego zespołu, na tle którego błyszczała Anna Mierzwa jako Telimena, to niewątpliwe walory poznańskiego spektaklu. Nieźle wypadli też partnerujący jej: Mateusz Ławrynowicz jako Hrabia i Jan Romanowski- Tadeusz. Nie było eterycznej, delikatnej, unoszącej się w przestrzeni Zosi, lecz hałaśliwa, nieco karykaturalna panienka zupełnie niepodobna do tej Mickiewiczowskiej. Spektakl z pewnością warty obejrzenia: bawi, prowokuje, a tworząc zbiorowy portret Polaków, daleki od ideału, skłania do refleksji nad naszą współczesnością. Współczesne kostiumy aktorów i niektóre rekwizyty zdają się wręcz sugerować, że niezbyt daleko odeszliśmy od naszych rozwarcholonych sarmackich przodków. Zastanawiam się jednak, czy nasza galopada do teatru i związana z nią późniejsza zadyszka pozwoliły to wszystko dostrzec i czy ów szaleńczy bieg do świątyni Melpomeny wynikał wyłącznie z miłości do niej…