Archiwum
Szukane słowo:Miesiąc:Rok:Ile na stronie
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Wpisany przez A. Lickindorf

środa, 19 czerwiec 2019 21:20

19.06.br w upalny dzień, o godzinie 10.30 na placu apelowym, w cieniu drzew 
i w chłodzie wody pryskającej z kurtyny wodnej, rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Na uroczystości zebrali się zaproszeni Goście, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowi i ich Rodzice. Zagościli także Absolwenci szkoły. 


UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT dla UCZNIÓW NAGRODZONYCH STYPENDIAMI za NAUKĘ i SPORT!

UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT dla UCZNIÓW NAGRODZONYCH STYPENDIAMI za NAUKĘ i SPORT!

Wpisany przez A. Lickindorf

wtorek, 18 czerwiec 2019 21:14

UCZNIOWIE nagrodzeni STYPENDIAMI STAROSTY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO za OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE i SPORTOWE PROSZENI są o zgłoszenie się 19.06. ( ŚRODA ) do gabinetu doradcy zawodowego w godzinach od 9.15 do 10.15 lub po uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Wspomnienia z wycieczki do Warszawy

Wspomnienia z wycieczki do Warszawy

Wpisany przez A. Lickindorf

poniedziałek, 17 czerwiec 2019 22:10

12 czerwca 2019r., grupa 20 uczniów z naszego liceum wyjechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany przez p. poseł na Sejm RP, Katarzynę Osos. Głównym celem wycieczki była wizyta w polskim sejmie. Zanim jednak tam dotarliśmy, korzystając z przepięknej pogody, odbyliśmy krótki spacer po stolicy. Udało się zobaczyć Pałac Prezydencki, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta. Zatrzymaliśmy się na chwilę na Starówce, żeby podziwiać odrestaurowaną Syrenkę. Chwila zadumy przy Pomniku Małego Powstańca. A następnie Grób Nieznanego Żołnierza, spacer alejkami Ogrodu Saskiego i powrót do autokaru. Zmęczeni upałem, ale pełni wrażeń pojechaliśmy do Sejmu RP. Tam czekał na nas przewodnik. Punktem kulminacyjnym było wejście na salę posiedzeń. Zajęliśmy miejsce na galerii dla publiczności. Akurat odbywało się posiedzenie komisji sejmowej. Przewodnik opowiedział o historii polskiego parlamentaryzmu i tradycjach panujących w sejmie. Można było zrobić sobie fotkę przy lasce marszałkowskiej i zasiąść w fotelu poselskim. W Kancelarii Sejmu zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. O pobycie w stolicy będą nam przypominać gadżety, które otrzymaliśmy od p. poseł.

Wspomnienia z wycieczki szkolnej do Pragi

Wspomnienia z wycieczki szkolnej do Pragi

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 16 czerwiec 2019 19:30

W dniach 10 - 12 czerwca 2019 odbyła się wycieczka dydaktyczno-krajoznawcza do przepięknej Pragi. W wycieczce uczestniczyli uczniowie naszego Liceum z klas 1 bp oraz 1 h wraz z opiekunami.

Pierwszym punktem programu było Skalne Miasto ADRSPASKO TEPLICKIE. Wędrowaliśmy skalnymi korytarzami wśród ponad stumetrowych ścian, przepłynęliśmy łodzią po malowniczym jeziorku istniejącym jedynie przez siedem miesięcy w roku. W Skalnym Mieście podziwialiśmy fantastyczne twory skalne - Skalną Niewiastę, Ząb Karkonoszy, Fotel Babci, Wykałaczkę oraz wiele wiele innych. 

Na drugi dzień – po śniadaniu - rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy Czech. Na początek były Hradczany, Loretta Praska, Klasztor na Strachowie. Podziwialiśmy uroczystą odprawę warty przed Pałacem Prezydenckim. Następnie udaliśmy się do Katedry św. Wita oraz przed Zamek Królewski. Spacer po Pradze zakończyliśmy przy Moście Karola. 

Na trzeci dzień -po śniadaniu - nastąpił ciąg dalszy zwiedzania Pragi. Zobaczyliśmy Nowe Miasto - Plac Wacława, Muzeum Narodowe, przeszliśmy przez Bramę Prochową na Stare Miasto. Podziwialiśmy Trakt Królewski, Teatr Stanowy, Karolinum, Rynek Starego Miasta, oraz Ratusz. Na dłużej zatrzymaliśmy się przed Zegarem ORLOJ, Kolejnymi punktami programu były Kościół św. Mikołaja, Pałac Golz-Kińskych, Gotycki Kościół Marii Panny oraz pomnik Jana Husa. 
Podsumowując uważamy naszą wycieczkę za bardzo udaną. Zadowolone miny uczestników świadczyły o tym, że pomimo 30 stopniowych upałów podobało im się w Pradze. Zobaczyliśmy wiele wspaniałych miejsc w Pradze, podziwialiśmy wspaniałe budowle, poznaliśmy kawałek historii Czech a spacer po Skalnym Mieście był niecodziennym przeżyciem.


UWAGA! KOMUNIKAT!

UWAGA! KOMUNIKAT!

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 16 czerwiec 2019 18:58

Zajęcia dla młodzieży w poniedziałek i wtorek rozpoczynają się o godzinie 10.00

PIKNIK Z KSIĄŻKĄ…

PIKNIK Z KSIĄŻKĄ…

Wpisany przez A. Lickindorf

czwartek, 13 czerwiec 2019 22:05

Za nami kolejna impreza promująca czytelnictwo. W ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!” biblioteka szkolna zorganizowała „Piknik z książką”. Na łonie natury można było zapoznać się z nowościami naszej biblioteki, podzielić się opiniami na temat przeczytanych książek i ich adaptacji filmowych. Młodzież wzajemnie polecała sobie przeczytane książki. Rozmawialiśmy o zainteresowaniach czytelniczych uczestników pikniku i korzyściach wynikających z obcowania z literatura… bo: „Kto czyta, żyje podwójnie” jak powiedział Umberto Eco

WYCIECZKA do KARPACZA

WYCIECZKA do KARPACZA

Wpisany przez A. Lickindorf

czwartek, 13 czerwiec 2019 21:42

W dniach 20-22 maja, klasy IIE wraz z IIMP udały się na wycieczkę do Karpacza. W dniu przyjazdu, mimo chwilowego załamania pogody, uczestnikom udało się zdobyć górę oraz zamek Chojnik. Lekko zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do hotelu, gdzie czekał ciepły obiad, i ruszyli dalej zwiedzać centrum miasta. Drugiego dnia nasi uczniowie wraz z przewodnikiem zdobyli Śnieżkę idąc czarnym szlakiem. Potem rozpoczął się długi spacer przez malownicze krajobrazy, schroniska- Strzecha Akademicka oraz Samotnia. Dopiero po powrocie udało się odczuć zmęczenie, więc dla relaksu odbyło się ognisko. W dniu wyjazdu część uczniów udała się do hotelu Gołębiewski, a reszta postanowiła zostać w mieście i pójść na kawę. Po powrocie jeszcze długo dało się słyszeć wspomnienia z wycieczki.

Nasi uczniowie biorą udział w  zajęciach na Wydziale Nauk Biologicznych UZ

Nasi uczniowie biorą udział w zajęciach na Wydziale Nauk Biologicznych UZ

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 9 czerwiec 2019 21:15

Dnia 7.czerwca grupa uczniów z klasy 1 bp o zainteresowaniach naukami biologicznymi po raz kolejny udała się na zajęcia na Wydziale Nauk Biologicznych UZ.Tym razem były to zajęcia w terenie.Pogoda dopisała,więc uczniowie pod kierunkiem wykładowców WNB UZ mogli wykonać wszystkie zaplanowane ćwiczenia.Takie interesujące ćwiczenia praktyczne z pewnoscią wpłyną na pogłębienie wiedzy uczestników zajęć. Były to ostatnie w tym roku szkolnym.warsztaty z biologii,ale w przyszłym roku ruszy kolejna edycja zajęć na WNB dla naszych uczniów. Za tegoroczne zajęcia serdecznie dziękujemy.

Piotr Zamolski FINALISTĄ VI edycji największej w Polsce Olimpiady sprawdzającej wiedzę historyczną z lat 1970-1990

Piotr Zamolski FINALISTĄ VI edycji największej w Polsce Olimpiady sprawdzającej wiedzę historyczną z lat 1970-1990

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 9 czerwiec 2019 20:50

Miło mi poinformować, że Piotr Zamolski z klasy IIe otrzymał tytuł FINALISTY VI edycji największej w Polsce Olimpiady sprawdzającej wiedzę historyczną z lat 1970-1990. Do obecnej edycji Olimpiady zakwalifikowało się ponad 3,5 tys. uczestników z blisko 600 szkół z całej Polski. Ostatecznie po etapie szkolnym i wojewódzkim wyłoniono tylko 48 najlepszych finalistów. Przed egzaminem finałowym uczniowie brali udział w trzydniowej wizycie studyjnej w Gdańsku. Tam, oprócz zwiedzania miejsc historycznych uczestnicy wzięli udział w warsztatach z autoprezentacji, wystąpień publicznych, filmu, dziennikarstwa i kreatywności. 6 czerwca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności. Składał się z dwóch części. Najpierw egzamin ustny, a następnie obrona publiczna przygotowanej prezentacji filmowej. Przebieg Olimpiady oceniało pięcioosobowe Jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera. Odpowiadać przed samym profesorem to nie lada wyzwanie. Trzeba umieć sobie poradzić z wieloma przeciwnościami, np. stresem i w określonym czasie przygotować merytoryczną, rzeczową odpowiedź . To wielka sztuka. Gratulujemy!!! Jesteśmy dumni z Ciebie i Twoich osiągnięć. A. Karpowicz nauczyciel historii