Wizyta Doroty Świeniewicz w Sulechowie!

Dodano: 2013-12-10 22:34:56

Wizyta Doroty Świeniewicz w Sulechowie!

W dniu 5 grudnia 2013r mieliśmy okazję gościć wspaniałego sportowca, Panią Dorotę Świeniewicz, prezesa Fundacji wspierającej dzieci i młodzież uzdolnioną sportowo. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz Powiatu Zielonogórskiego oraz Gminy Sulechów, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół gimnazjalnych, podstawowych oraz młodzież.

 

. Pani Dorota Świeniewicz, wielokrotna reprezentantka Polski w piłce siatkowej, złota medalistka Mistrzostw Europy, została bardzo gorąco przywitana przez zebranych na sali gimnastycznej szkoły. Następnie przedstawiła nam przebieg swojej kariery sportowej, opowiedziała zebranym jak duży wpływ miał sport na jej życie osobiste, zachęcając młodzież do wytrwałej pracy i rozwijania swoich uzdolnień. Podzieliła się cennymi uwagami i spostrzeżeniami, jakie zdobyła przez lata treningów i wytrwałej pracy nad własnym rozwojem. Przekonywała siatkarki trenujące w Sulechowie w ramach prowadzonego Siatkarskiego Ośrodka Sportowego, że każdy dzięki sumiennej pracy nad sobą, nad własnymi umiejętnościami, może osiągnąć sukces sportowy bez względu na to, z jakiej pochodzi miejscowości. Poprała to własnym przykładem, bowiem, ona sama rozpoczynała przygodę z siatkówką w małej miejscowości Głubczyca, następnie w zespole Polonia Świdnica, by po latach ciężkiej pracy dotrzeć na parkiety ekstraklasy polskiej, włoskiej i hiszpańskiej. Młodzież zadawała wiele pytań, na które nasz gość bardzo chętnie udzielał odpowiedzi, mogliśmy obejrzeć zdobyte medale.

. W dalszej części spotkania odbyły się dwa treningi pokazowe w wykonaniu siatkarek Gimnazjum z Zespołu Szkół w Sulechowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie. Nie zabrakło krótkiego meczu sparingowego. W czasie tego spotkania Pani Dorota Świeniewicz zaskoczyła wszystkich. Weszła na boisko i… zagrała z jedną z drużyn. Miłość do siatkówki wzięła górę!!!

. Pani Dorota przywiozła ze sobą piłkę oraz koszulkę; piłka powędrowała dla drużyny SOS-u z gimnazjum natomiast koszulkę z autografem otrzymała uczennica pierwszej klasy LO.

. Na zakończenie spotkania oprócz podziękowań, było pamiątkowe grupowe zdjęcie dla wszystkich. Następnie każdy chętny mógł zrobić zdjęcie indywidualne z Panią Dorotą. Nie obyło się bez rozdawania autografów.

. Było to wspaniałe spotkanie z człowiekiem wielkiego formatu i wspaniałego serca, bowiem po zakończeniu kariery sportowej Pani Dorota Świeniewicz założyła Fundację wspierającą dzieci i młodzież uzdolnioną sportowo, która pochodzi z małych miejscowości (takich jak nasza).

Dziękujemy za spotkanie i wspólnie spędzony wspaniały czas.« wstecz