KLasa II A na wernisażu prac plastycznych naszych absolwentów

Dodano: 2021-10-08 21:49:31

KLasa II A na wernisażu prac plastycznych naszych absolwentów

     W czwartkowe południe, 6 października uczniowie klasy II a mieli przyjemność zobaczyć wystawę prac plastycznych w Sulechowskim Domu Kultury, których autorami są absolwenci naszego liceum.
     Widziana na żywo sztuka w postaci obrazów, rzeźb, zdjęć oraz biżuterii poruszyła niejedną osobę, a przede wszystkim wyobraźnię. Drugoklasistów naszego LO urzekły obraza pana Henryka Brudło przedstawiające portrety dzieci. W pamięć także zapadły prace pani Marii Mamczur - Chojnackiej.  Wiele emocji w uczniach wywołały również niespotykane na co dzień rzeźby autorstwa pana Czesława Błoszyka. Licealiści komentowali, iż nigdy nie spotkali się z taka formą ukazania sztuki przy użyciu drewna, tak jak zrobił to wcześniej wspomniany artysta. ,,Ta oryginalna technika przyciągnęła uwagę, 
a oglądanie wystawy w ciszy i własne interpretowanie poszczególnych dzieł przywołuje miłe wspomnienia'' - mówi jedna z uczennic.

      Podziwianie wizaulnych tekstów kultury z pewnością wyzwala w nas kreatywność, ale także wrażliwość na otaczający nas świat. Z tego powodu wszystkim artystom dziękujemy za podzielenie się z nami pracami plastycznymi a Sulechowskiemu Domowi Kultury za możliwość ich zobaczenia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ekspozycji , którą można jeszcze wizytować do 10 października!

  Wiktoria Szymańska, klasa II A« wstecz