Ich pasją jest historia… – sukcesy naszych uczniów

Dodano: 2021-12-19 21:10:44

Ich pasją jest historia… – sukcesy naszych uczniów

Od wielu lat nasza szkoła szczególną wagę przywiązuje do wychowania patriotycznego i edukacji historycznej, organizując przy tym konkursy szkolne i przygotowując naszych uczniów do startu w konkursach pozaszkolnych. Nie inaczej było także w tym roku.

Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Solidarności zakwalifikował się Dawid Grzybacz z  klasy 3 hp
Pomysłodawcą i organizatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Solidarności z Gdańska. Ten ogólnopolski konkurs ma na celu upowszechnienie wiedzy historycznej przypadającej na dwie dekady (1970-1990), które są bardzo ważne z punktu widzenia historii Polski oraz Europy środkowo-wschodniej.

Uczniem, który zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej jest Filip Januszewski z klasy 3 ph. Olimpiada Historyczna to konkurs przedmiotowy organizowany przez Polskie Towarzystwo Historyczne na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Składa się on z 3 etapów: szkolnego, okręgowego oraz ogólnopolskiego. W pierwszym etapie uczniowie musieli napisać prace w jednej z sześciu wybranych specjalizacji, a następnie po osiągnięciu wysokiej oceny za pracę przechodzili do części ustnej konkursu.

Michał Wilczyński z klasy 3 hp awansował do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Historycznej organizowanej przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH.

Także w miesiącu listopadzie z uwagi na Święto Niepodległości, przy okazji uczczenia tego szczególnego dnia przeprowadzony został konkurs, którego zwycięzcami zostali:
Dustin Nowacki, Amadeusz Młynarczak oraz Jakub Wojtasiewicz. Uczniowie ci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez naszą szkołę.

Wszystkim Uczniom, którzy podjęli trud wystartowania, wszystkim nagrodzonym oraz tym, którzy awansowali - dziękuję.
Trzymamy kciuki za kolejne Wasze sukcesy.Opiekun merytoryczny – Dariusz Wójcik« wstecz