Warsztaty dla uczniów LO na Uniwersytecie Zielonogórskim

Dodano: 2022-10-28 20:08:06

Warsztaty dla uczniów LO na Uniwersytecie Zielonogórskim

W czwartek 27 października 2022 roku uczniowie klas 1B i 1P uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Wydział Mechaniczny na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Młodzież miała okazję wziąć udział w laboratoriach o różnej tematyce z zakresu inżynierii biomedycznej, mechaniki i budowy maszyn czy też zarządzania i inżynierii produkcji. Uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia różnorodnych eksperymentów i poszerzenia swojej wiedzy w ramach omawianych zagadnień.
W drugiej części warsztatów odbyło się spotkanie z  Firma NORD - NAPĘDY - światowym liderem w produkcji napędów elektro-mechanicznych.
Młodzi ludzie wysłuchali wykładów prowadzonych przez pracowników, którzy przedstawili m.in. historię firmy oraz jej specyfikę. Dzięki prezentacjom uczniowie dowiedzieli się, jak prężnie firma się rozwija oraz jak znaczące miejsce zajmuje na świecie.
Kolejną atrakcją dla uczniów była prezentacja najstarszego rodzaju statku powietrznego, czyli balonu na ogrzane powietrze. Instruktor w bardzo ciekawy sposób opowiedział, jak działają balony na gorące powietrze i jak steruje się balonem.
Na koniec młodzież została oprowadzona po wydziale mechanicznym. Pokazano im park maszyn, a także część laboratoriów, w których studenci mają zajęcia.
Najbardziej zaangażowani i aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali od organizatorów drobne upominki.« wstecz