Laureat, który nie spoczął na laurach.

Dodano: 2023-01-03 12:35:34

Laureat, który nie spoczął na laurach.

Oskar Eckert to uczeń klasy 4 HP humanistycznej. W grudniu 2022 roku Oskar odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2021/2022. To już 2. taka nagroda na koncie ucznia szkoły z najwyższą średnią. W poprzednim roku szkolnym stypendium Prezesa Rady Ministrów także trafiło do Oskara, który zdobył w szkole 1. miejsce w klasyfikacji najlepszych uczniów naszego liceum za rok szkolny 2020/2021.
Oskar ma na swoim koncie także inne, spektakularne sukcesy!  W roku szkolnym 2021/2022 zdobył tytuł finalisty etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Nagrodą za ten sukces okazał się indeks na renomowane uczelnie i możliwość wyboru kierunków studiów. Oskar nie spoczął na laurach…
W bieżącym roku szkolnym uczeń zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, a także do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. Przed Oskarem zmagania o finał centralny!
To jeszcze nie wszystko!!! Oskar jest bardzo aktywnym człowiekiem. Współorganizuje i prowadzi liczne uroczystości szkolne, nadal współpracuje ze swoją szkołą podstawową. Wszechstronne zainteresowania ucznia i aktywność społeczna Oskara zadecydowały, że został nawet radnym młodzieżowego sejmiku województwa lubuskiego. Spektakularne sukcesy naukowe ucznia zadecydowały także o kolejnym  szczególnym wyróżnieniu – przyznaniu stypendium Lubuskie talenty za rok szkolny 2021/2022.  
Przed Oskarem jeszcze wiele wyzwań i ciekawych doświadczeń. W maju zapewne najważniejsza będzie matura! Wierzymy, że egzamin maturalny okaże się kolejnym ciekawym wyzwaniem, potwierdzeniem, że przygoda naukowa w naszym liceum ma swój najlepszy finał. Życzymy Ci tego Oskarze z całego serca i mocno trzymamy kciuki!
      « wstecz