Liceum przygotowuje się do obchodów 100 lecia Niepodległości

Dodano: 2018-01-08 22:05:20

Liceum przygotowuje się do obchodów 100 lecia Niepodległości

Nie bez powodu rok 2018 został nazwany Rokiem Niepodległej. Przypomnijmy, sto lat temu, 11 listopada 1918r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną niepodległość,a 27 grudnia 1918r. wybuchło Powstanie Wielkopolskie.

Co prawda do dat rocznicowych pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale nasza szkoła już się do tego przygotowuje. Zespół nauczycieli odpowiedzialnych za plan obchodów odbył kilka ważnych spotkań z udziałem Starosty Zielonogórskiego, pracowników naukowych UZ oraz nauczycieli z CKZiU w Sulechowie.

I już pod koniec stycznia młodzież naszej szkoły będzie miała okazję wysłuchać bardzo interesujących wykładów dotyczących 100 rocznicy odzyskania niepodległości, o bohaterach krajowych i lokalnych, a także o udziale kobiet w Powstaniu Wielkopolskim. Wielu informacji nie znajdziemy w podręcznikach do historii.

Na przełomie stycznia i lutego wśród uczniów LO i ich rodziców zostanie przeprowadzony sondaż na temat postaw patriotycznych. Wyniki tego sondażu wykorzystamy do opracowania Kanonu Postaw Patriotycznych.

W kwietniu zaplanowaliśmy debatę patriotyczną z udziałem zaproszonych gości i oczywiście młodzieży naszej szkoły. To poważne przedsięwzięcie, więc wszyscy musimy stanąć na wysokości zadania.

Wszystkie podjęte przez nas działania zostaną zakończone Galą dla Niepodległej 10 listopada 2018r.Tego właśnie dnia na Placu Ratuszowym w Sulechowie pojawi się sam Józef Piłsudski.

Czeka nas więc wspólne świętowanie!

A.Karpowicz

Nauczyciel historii i koordynator szkolnego zespołu

do obchodów 100 lecia niepodległości.

 « wstecz