SpoKREWnieni służbą

Dodano: 2018-03-29 18:24:03

SpoKREWnieni służbą

W piątek 16 marca w Klubie Wojskowym  5 pułku artylerii odbyła się zbiórka krwi w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
       Sulechowscy artylerzyści włączyli się w ogólnopolską akcję krwiodawstwa, którą objął honorowym patronatem Minister Obrony Narodowej oraz minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Akcja miała na celu oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez honorowe oddanie krwi.
        Do punktu poboru krwi oprócz żołnierzy 5 pułku artylerii i żołnierzy Placówki Żandarmerii Wojskowej przybyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego z Sulechowa. Podczas zbiórki pobrano łącznie ponad 15 litrów krwi. Całą akcję sprawnie przeprowadziło Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry.
       Ogólnopolska zbiórka krwi wśród żołnierzy 5 pa potrwa jeszcze do końca marca, gdyż z różnych powodów służbowych wielu żołnierzy nie mogło wziąć udziału w zorganizowanej tego dnia akcji. W związku z tym będą  już indywidualnie wyjeżdżać do punktów poboru krwi w terenowych WCKiK, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych i podzielić się tym co najcenniejsze.

Autor i zdjęcia: st. chor. Tomasz Rybarczyk« wstecz