„SPEKTAKL NA WIDOWNI”

Dodano: 2018-04-16 15:33:17

  „SPEKTAKL NA WIDOWNI”

               
Tak można by najkrócej zrecenzować widowisko wystawiane na małej
Scenie teatru Polskiego w Poznaniu, które mieliśmy okazję obejrzeć 12.kwietnia b.r.
Otóż na pustej scenie w Malarni dziesięciu aktorów w zabawny sposób parodiuje zachowania widzów; jak np. „dyskretne” odbieranie SMS-ów, zjadanie cukierka w szeleszczącym papierku czy spóźnione wejście na widownię. W pierwszej części spektaklu aktorzy odgrywają scenki pantomimiczne, a widzowie mogą podziwiać ich grę ciałem, rozbudowaną mimikę czy zabawną gestykulację.
Później widowisko zostaje wzbogacone o słowa. Teraz aktorzy kolejno zajmują miejsce na widowni, by wcielić się w rolę widzów, którzy domagają się  odegrania na scenie określonej postaci, sytuacji, emocji czy uczucia.
Samo przedstawienie zatytułowane „Drugi spektakl” jest zabawne, lekkie, humorystyczne, skłania jednak widzów do refleksji nad własnym zachowaniem.
Dowodzi, iż aktorzy również obserwują widownię, której zachowania nie pozostają bez wpływu na ich grę.
Spektakl wyreżyserowała Anna Karasińska ( nagroda za najlepszą reżyserię w2016 r.), a my doskonale się bawiliśmy, obiecując sobie, że z pewnością wrócimy do tego teatru.
Dodatkową, niezapowiedzianą wcześniej atrakcją były zorganizowane zaraz po przedstawieniu warsztaty, w których mogliśmy uczestniczyć. Teraz  to my mieliśmy możliwość zajęcia miejsc na scenie i wejścia w role aktorów i innych ludzi teatru. Zabawa była przednia! Niech żałuje, kto z nami nie pojechał!!


 « wstecz