POWIATOWA GALA dla NIEPODLEGŁEJ

Dodano: 2018-11-10 16:44:16

POWIATOWA GALA dla NIEPODLEGŁEJ

9 listopada 2018r. w Zborze w Sulechowie podsumowaliśmy jubileuszowy rok obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości i powstania wielkopolskiego.Ten niezwykły czas świętowania rozpoczęliśmy od przedstawienia – „To my, Polacy”, w wykonaniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulechowie. Za piękny występ dzieci otrzymały słodkie upominki.

Po krótkiej powtórce z historii – oczywiście tej sprzed 100 lat, przyszedł czas na projekcję prezentacji. Dwie uczennice: Eliza z LO i Julita z CKZiU rozmawiając ze sobą, wspominały, jak szkoły powiatu zielonogórskiego uczciły tą niezwykłą rocznicę. Mogliśmy te wszystkie działania zobaczyć na zdjęciach podczas prezentacji. Każda szkoła chciała się pochwalić tym co zrobiła. Np. w naszym liceum była debata patriotyczna, w CKZiU – spektakl na podstawie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego , a w SOSW – wystawa żywych obrazów.

Zanim zaśpiewaliśmy „Pierwszą Brygadę”, krótkiego podsumowania dokonał Starosta Powiatu Zielonogórskiego – p. Dariusz Wróblewski.

Całości dopełnił wspólny śpiew wybranych pieśni patriotycznych. Wszyscy goście, którzy przybyli na tę uroczystość, otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję kotyliony, biało-czerwoną broszurę z wykazem działań szkół Powiatu Zielonogórskiego i płytką z prezentacją oraz teksty pieśni patriotycznych.

Radośnie świętujmy 100 lat Niepodległej Polski , bo kolejne już za……100 lat!

A.Karpowicz

Koordynator przedsięwzięć o tematyce patriotyczno-historycznej.

zdjęcia Anna Bieniek

W piątek, 9.11.2918 r. o godzinie 11.11 nauczyciele szkoły i uczniowie klas I i III uczestniczyli w akcji REKORD dla NIEPODLEGŁEJ. Uroczyście o godz.11.11 odśpiewano 4 zwrotki narodowego hymnu. Szkoda, że zabrakło uczniów klas II, którzy w tym dniu uczestniczyli w obowiązkowych zajęciach z projektu " Świat nauki ". Dostojne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego było pięknym wstępem do uroczystego świętowania! Wieczorem, cała szkoła uczestniczyła w  POWIATOWEJ GALI dla NIEPODLEGŁEJ, organizowanej przez naszych nauczycieli i uczniów! « wstecz