DZIEŃ PATRONA

Dodano: 2019-06-02 22:57:27

DZIEŃ PATRONA

31 maja 2019 r. obchodziliśmy kolejny Dzień Patrona. Przypomnijmy, że 10 listopada 2015 r. nasze liceum dołączyło do grona szkół noszących imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Obecna na uroczystości córka rotmistrza, Zofia Pilecka, podkreśliła, że patron to nie tylko strażnik wartości, ale przede wszystkim przyjaciel. Uczciliśmy pamięć tego niezłomnego żołnierza w szczególny sposób.
Na początku wysłuchaliśmy jednego z wielu utworów poświęconych rotmistrzowi, przepięknej „Ballady o rotmistrzu Pileckim”.  Specjalnie na tę okazję została przygotowana prezentacja multimedialna przedstawiająca życiorys naszego patrona.
Punktem kulminacyjnym było wystąpienie Julki Kędzierskiej z klasy I w, która wykonała makietę ukazującą ucieczkę Pileckiego z obozu zagłady w Oświęcimiu. Opowiedziała jak rotmistrz znalazł się w tym obozie i jak zrealizował plan ucieczki.
W tym roku po raz kolejny nasze liceum było reprezentowane na zjeździe szkół im. rotmistrza Witolda Pileckiego. Wrażenia z tego spotkania przedstawiła p. Agnieszka Lickindorf.
Na podsumowanie uroczystości przygotowaliśmy mini konkurs wiedzy o Pileckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę ryngraf, czyli ozdobny medalion, który nosili żołnierze podziemia niepodległościowego. Obchody Dnia Patrona zakończyło wystąpienie p. dyrektor, Beaty Leśniak.
Jak zawsze, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta, a w szczególności moim niezawodnym pomocnikom – Adzie i Piotrkowi.


Aniceta Karpowicz
Organizator obchodów Dnia Patrona« wstecz