Piotr Zamolski FINALISTĄ VI edycji największej w Polsce Olimpiady sprawdzającej wiedzę historyczną z lat 1970-1990

Dodano: 2019-06-09 20:50:02

Piotr Zamolski FINALISTĄ VI edycji największej w Polsce Olimpiady sprawdzającej wiedzę historyczną z lat 1970-1990

Miło mi poinformować, że Piotr Zamolski z klasy IIe otrzymał tytuł FINALISTY VI edycji największej w Polsce Olimpiady sprawdzającej wiedzę historyczną z lat 1970-1990. Do obecnej edycji Olimpiady zakwalifikowało się ponad 3,5 tys. uczestników z blisko 600 szkół z całej Polski. Ostatecznie po etapie szkolnym i wojewódzkim wyłoniono tylko 48 najlepszych finalistów.

Przed egzaminem finałowym uczniowie brali udział w trzydniowej wizycie studyjnej w Gdańsku. Tam, oprócz zwiedzania miejsc historycznych uczestnicy wzięli udział w warsztatach z autoprezentacji, wystąpień publicznych, filmu, dziennikarstwa i kreatywności.

6 czerwca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Solidarności. Składał się z dwóch części. Najpierw egzamin ustny, a następnie obrona publiczna przygotowanej prezentacji filmowej. Przebieg Olimpiady oceniało pięcioosobowe Jury pod przewodnictwem profesora Jerzego Eislera. Odpowiadać przed samym profesorem to nie lada wyzwanie. Trzeba umieć sobie poradzić z wieloma przeciwnościami, np. stresem i w określonym czasie przygotować merytoryczną, rzeczową odpowiedź . To wielka sztuka.

Gratulujemy!!! Jesteśmy dumni z Ciebie i Twoich osiągnięć.

A. Karpowicz

nauczyciel historii« wstecz