Warsztaty ekologiczne

Dodano: 2024-06-20 14:11:55

Warsztaty ekologiczne

W poniedziałek 17 czerwca cała klasa 2B miała okazję wybrać się do Wiinicy Cantina w Mozowie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach ekologicznych. Pracowaliśmy w terenie odkrywając i ucząc się jak wykonywać pomiary oraz zbierać i opracowywać statystycznie dane. Po wykonanej pracy odpoczywaliśmy na świeżym powietrzu. Graliśmy razem w siatkówkę,  spędzaliśmy czas na leżakach i kocach degustując truskawki i pyszną domową lemoniadę. Było też ognisko z pieczeniem kiełbasek.  
Pogoda nam dopisywała, a samo otoczenie było piękne.  Bardzo podobał nam się dzień spędzony w ten sposób. Mogliśmy odłożyć na ten czas 'elektronikę' i spędzić czas razem na wspólnej zabawie, nauce nowych umiejętności  i przede wszystkim zintegrować się z klasą.  Jesteśmy zadowoleni z wycieczki i czekamy na kolejne podobne wyjazdy.

 

Organizacja warsztatów ekologicznych była podsumowaniem edukacji ekologicznej
 w ramach 
projektu  EKOPRACOWNIA – ZIELONE SERCE SZKOŁY  dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej”.

 


« wstecz