Bożena Kuźmicka absolwentka rocznik 1978 wspomina IV Zjazd Absolwentów 2014 rok.

 

Jeśli chodzi o zjazdy absolwentów, to zawsze uważałam i uważam, że zjazdy są bardzo potrzebne, spotkania absolwentów i możliwość powspominania mają swoją niewymierną wartość.

 

Poprzez udział w ostatnim zjeździe z okazji 60-lecia, w moich osobistych odczuciach,  jeszcze bardziej wzmocniłam więź ze Szkołą i z Wami (nauczycielami i zarazem koleżankami). Mam wspaniałe wspomnienia ze Szkoły, związane są również z Twoimi rodzicami (wspaniali ludzie). Jaka byłam dumna, kiedy zobaczyłam siebie w telewizji wśród wyróżnionych absolwentów LO, z których szkoła jest dumna. Zjazd był wspaniały, doceniam Wasz trud w jego zorganizowanie i już czekam na następne spotkanie. Co prawda moja klasa nie dopisała (mam nadzieje ze przy następnym zjeździe to się zmieni) to ja bawiłam się ze wszystkimi świetnie. Pozdrawiam Komitet Organizacyjny, który wkłada dużo wysiłku w organizację i zachęcam, żeby już myślał o następnym zjeździe. Pozdrawiam Was nauczycieli i Panią wicedyrektor Leśniak. Do zobaczenia w Sulechowie.

 

 

Bożena Kuźmicka jedna z najlepszych rozgrywających w historii polskiej siatkówki. Kapitan drużyny narodowej, w której ( od juniorki do seniorki) rozegrała 368 meczów. WYCHOWANKA ,,ZAWISZY,, SULECHÓW z którym zdobyła historyczny Puchar Polski  w 1976 roku jako 16-latka.Uczestniczka Mistrzostw Świata(1978) i Mistrzostw Europy (1983,1985,1989).Grała w takich klubach jak ,,Czarni,, Słupsk (wicemistrzostwo polski 1979) i ,,ŁKS,,Łódz ( wicemistrzostwo polski 1980 i Puchar Polski 1986).

 

Największe sukcesy odniosła grając w barwach BKS ,,Stal,, Bielsko -Biała gdzie w latach 1988-1990 trzykrotnie dobyła Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. W sezonie 1989/1990 godziła funkcję trenera, kapitana i zawodniczki. W 2012 roku klub BKS-u obchodził 90-lecie działalności sportowej i z tej okazji w ogłoszonym plebiscycie, głosami kibiców wybrana została najlepszą zawodniczką wszechczasów.

 

Karierę kontynuowała w Hiszpanii, gdzie z Klubem CV Murcia trzykrotnie zdobyła Mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla. Za swoje osiągnięcia sportowe otrzymała klasę mistrzowską - międzynarodową.

 


« wstecz