Artykuły
ODSZEDŁ ROMUALD COGIEL nauczyciel naszego Liceum

ODSZEDŁ ROMUALD COGIEL nauczyciel naszego Liceum

Wpisany przez A. Lickindorf

czwartek, 4 marzec 2021 15:28

„Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić… Tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”. ks. Jan Twardowski Z niedowierzaniem i wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas Kolega, Przyjaciel i Nauczyciel naszego Liceum: ROMEK COGIEL. Od kilku tygodni toczył trudną walkę z wirusem COVID–19. Mieliśmy nadzieję, że wszystko zakończy się pomyślnie, że znów się zobaczymy. Romku, będzie nam Ciebie bardzo brakować: Twojego szczerego uśmiechu i dobroci. Żonie Małgorzacie i całej Rodzinie składamy kondolencje. Łączymy się z Wami w bólu i w doświadczeniu tej najtrudniejszej straty. Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie

Harmonogram próbnej matury - uwaga zmiany !!!

Harmonogram próbnej matury - uwaga zmiany !!!

Wpisany przez A. Lickindorf

wtorek, 23 luty 2021 11:18

Uczeń obowiązkowo uczestniczy w egzaminach, które zadeklarował w deklaracji maturalnej. Wszystkie egzaminy odbywają się w szkole, w pełnym reżimie sanitarnym. Sposób organizacji egzaminów w poszczególnych salach lekcyjnych zostanie przesłany uczniom za pomocą dziennika VULCAN.

Prelekcja dla klas I

Prelekcja dla klas I

Wpisany przez A. Lickindorf

czwartek, 4 marzec 2021 08:54

We wtorek, 02.03.21r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w zajęciach on-line zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Językowego "The Point". Podczas spotkania odbyła się prelekcja dotycząca korzyści wynikających z posiadania kompetencji językowych, a następnie 3-minutowy MINI QUIZ z nagrodami. Gadżety związane z „The Point” i przydatne przy zdalnej nauce wygrał Wojtek z kl. 1h, który odpowiedział na wszystkie pytania nie tylko poprawnie, ale także w najkrótszym czasie. Zwycięzcy gratulujemy. Mamy nadzieję, że wiadomości z zajęć rozwiną motywację do nauki języków obcych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 28 luty 2021 17:35

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w 2011 roku i stanowi upamiętnienie antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.

Konkurs Anielski  został rozstrzygnięty

Konkurs Anielski został rozstrzygnięty

Wpisany przez A. Lickindorf

piątek, 19 luty 2021 19:47

W okresie przedświątecznym został zorganizowany religijny konkurs pt: „Mój Anioł”. Tematyka prac miała być być związana z aniołami, z ich działalnością w życiu człowieka. Uczniowie mieli cztery tygodnie na wykonanie prac. Celem konkursu było ukazanie prawdy o tym, że Anioły dostarczają człowiekowi spokój, nadzieję, poczucie bezpieczeństwa oraz to, że prowadzą ku Światłości, Miłości i Prawdzie. Nasi licealiści przekazali w formie online piękne prace, które komisja w składzie Ania Ciuńczyk, Agnieszka Pętlewska oraz Anna Napadło – Kuczera oceniła i przyznała wyróżnienia oraz I, II, i III miejsce. Wszystkie prace wykonane przez młodzież były bardzo twórcze i piękne.

Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego

Wpisany przez A. Lickindorf

środa, 17 luty 2021 21:02

Szkolne Koło Wolontariatu nie zwalnia tempa. 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zorganizowaliśmy akcję, mającą na celu wsparcie osób starszych. Wolontariusze z naszego liceum zmobilizowali się, by pomóc osobom, które najbardziej tego potrzebują. Swoim gestem starali się podnieść seniorów na duchu i dodać im pozytywnej energii w tych trudnych czasach. Wiktoria Hładczuk z Julką Kędzierską wspierały starsze panie z okolic Sławy i Wschowy, Klaudia Stolarczyk z Klaudią Paron z okolic Kargowej, Olga Rachwalik z okolic Sulechowa, Joanna Matuszewska z Bernadetą Smolec z okolicy Łagowa, Klaudia Wawrzynowicz z Martą Dzioch z okolic Klenicy, Wiktoria Stawiarz z okolic Sulechowa, Alicja Kolendowicz z okolic Babimostu, Martyna Ripa,Nadia Włodarczyk i Alicja Szczepaniak z okolic Świebodzina, Ada Wnęk z okolic Zbąszynia, Karolina Szulc z okolic Bielska Białej, Marta Sumińska z Ostrzyc oraz Liliana Kutrowska z Marceliną Szafran okolic Sulechowa. Mamy nadzieję, że choć trochę udało nam się pomóc i zachęcamy do włączenia się w nasze akcje!

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu - zbieramy nakrętki

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu - zbieramy nakrętki

Wpisany przez A. Lickindorf

środa, 17 luty 2021 18:53

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje akcje zbierania nakrętek dla jedenastoletniego Maćka. Maciek od dziecka choruje na cukrzycę typu 1. Ma wrodzoną wadę nerki oraz hashimoto. Codziennie przyjmuje wiele lekarstw. Cierpi. Ale każdego dnia walczy o to by żyć jak najlepiej. Nakrętki przynosimy do szkoły do sali nr 3

KSIĄŻKI O MIŁOŚCI – LEKIEM NA TRUDNE CHWILE

KSIĄŻKI O MIŁOŚCI – LEKIEM NA TRUDNE CHWILE

Wpisany przez A. Lickindorf

wtorek, 9 luty 2021 09:14

Zbliża się Dzień Zakochanych. Nasze myśli kierujemy ku osobom bliskim sercu. Wiele przykładów pięknej, bezinteresownej miłości możemy znaleźć w literaturze. W naszej bibliotece znajdziecie także ciekawe książki, których bohaterowie przeżywają chwile miłości, rozczarowania, poszukują uczucia, które daje siłę do dalszego działania i szczęśliwego życia. Niech słowa Anny Kamieńskiej: „Miłość zmienia oblicze świata, a świat zorganizowany przez miłość zmienia nas samych.” będą dla Was drogowskazem w wyborach czytelniczych i życiowych. Zapraszamy do biblioteki szkolnej po literaturę!


ZAPRASZAMY na KOLEJNY cykl wykładów, warsztatów 
i pokazów naukowych online przeprowadzanych przez pracowników naukowych Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wpisany przez A. Lickindorf

niedziela, 7 luty 2021 18:25

Wykłady są obowiązkowe dla wskazanej przez szkołę grupy uczniów, ale mogą w nich uczestniczyć uczniowie, którzy w danym czasie mają okienko lub wolny czas. 
Aby zalogować się na dany wykład, należy kliknąć na otrzymany 
w dzienniku Vulcan link aktywacyjny – najpóźniej na 5 minut przed wykładem.

NASI LAUREACI “LUBUSKICH TALENTÓW”

NASI LAUREACI “LUBUSKICH TALENTÓW”

Wpisany przez A. Lickindorf

czwartek, 4 luty 2021 22:28

Z dumą zawiadamiamy, iż uczniowie klasy 1A Maciej Drzygała, 3BP Oskar Rydlicki oraz 3H Emilia Suszyńska zostali laureatami II edycji prestiżowego stypendium „Lubuskie Talenty”. Jest to niezwykle zaszczytne wyróżnienie, o które ubiegało się łącznie ok. 700 uczniów liceów ogólnokształcących z całego województwa lubuskiego.