Artykuły
Gala Uczniaków 2018

Gala Uczniaków 2018

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

czwartek, 26 kwiecień 2018 14:28

25. kwietnia odbyła się w naszej szkole tradycyjna już Gala Uczniaków Samorząd Uczniowski postanowił nagrodzić wytypowanych przez nauczycieli uczniów w takich kategoriach jak Mądrala, Para roku, Śpioch, Sportowy Świr, Lustereczko czy Pomocna Dłoń... Na naszej gali swój debiut recytatorski zaliczył uczeń klasy III E - Mikołaj Mokrzan, który umilił nam czas odczytując napisany przez siebie wiersz. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH TRZECICH

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH TRZECICH

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

środa, 25 kwiecień 2018 21:24

W piątek, 27 kwietnia o godzinie 12.00 w Zborze odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas trzecich.Zapraszamy serdecznie rodziców naszych abiturientów.

II powiatowy konkurs o puchar Starosty Powiatu Zielonogórskiego "Mistrz języka angielskiego"

II powiatowy konkurs o puchar Starosty Powiatu Zielonogórskiego "Mistrz języka angielskiego"

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

środa, 25 kwiecień 2018 14:11

.25. kwietnia 2018r. w naszej szkole po raz drugi odbył się finał Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Starosty Powiatu Zielonogórskiego – „Mistrz Języka Angielskiego”. Pierwszy etap Konkursu obejmował rozwiązanie trudnego testu leksykalno – gramatycznego i przebiegał w gimnazjach oraz szkołach podstawowych, które zgłosiły deklarację uczestnictwa w zabawie i w konkursowych zmaganiach. Finałowi, który miał miejsce w środę 25. kwietnia br., towarzyszyła radosna atmosfera. Uroczystość została otwarta przez panią dyrektor, Beatę Leśniak. Konkurujące drużyny wspierane były przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowie i delegację ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z opiekunami oraz młodzież naszej szkoły. Wszystkiemu przyglądali się zaproszeni goście: Starosta Powiatu Zielonogórskiego pan Dariusz Wróblewski, przewodnicząca Gminy Sulechów pani Barbara Suwała, pani Małgorzata Sulek – vice przewodnicząca Rady Rodziców naszego Liceum oraz pan Stanisław Okopień – etatowy członek Zarządu Powiatu zielonogórskiego. W konkursie brało udział pięć drużyn, których poziom kompetencji językowych był niezwykle wysoki, a walka okazała się wyrównana.

Michał Judt z klasy III w finalistą III Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Michał Judt z klasy III w finalistą III Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

niedziela, 22 kwiecień 2018 15:12

Etap centralny III Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie w Białymstoku w dniu 21.04.2018 roku zakończył się dla Michała sukcesem, został on finalistą olimpiady spośród ponad 60 uczestników. Olimpiadę tą organizuje COPTIOSH - Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych, prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Udział w olimpiadzie wymagał od uczestnika szerokiej wiedzy i umiejętności z wiedzy o społeczeństwie oraz historii. Testy w eliminacjach szkolnych, okręgowych i centralnych zawierały pytania wielokrotnego wyboru, a odpowiedź nie mogła być częściowa. Tytuł finalisty uprawnia Michała do indeksu na kierunki i uczelnie podane przez organizatora. Opiekunką uczestnika była nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie Barbara Majewska Durda. Dziękujemy Michałowi za wysiłek, gratulujemy sukcesu, miło nam, iż zapracował w roku szkolnym 2017/2018 na sukces Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie.

DEBATA   PATRIOTYCZNA  JUŻ  ZA  NAMI.

DEBATA PATRIOTYCZNA JUŻ ZA NAMI.

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

piątek, 20 kwiecień 2018 17:50

Dnia 18 kwietnia 2018r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie odbyła się debata patriotyczna. Zorganizowaliśmy ją ze względu na zbliżające się 100-lecie Niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Była uwieńczeniem naszej kilkumiesięcznej pracy. „Ta szkoła jest najlepszym miejscem na odbycie tej debaty. Szkoła z tradycjami , która kształtuje postawy patriotyczne”- powiedział Starosta Zielonogórski p.Dariusz Wróblewski otwierając debatę. Program debaty składał się z dwóch części. W części pierwszej odbyła się debata uczniowska pod hasłem:”Od przedszkolaka do licealisty”. O patriotyźmie dyskutowały przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjalnej oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na dwa pytania: np.” Co to jest Ojczyzna?”. Wzruszyli nas szczególnie swoją szczerością, spontanicznością i tym, że o patriotyzmie rozmawiali tak zwyczajnie, bez wzniosłych słów.

SIATKÓWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

SIATKÓWKA NA WYSOKIM POZIOMIE

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

piątek, 20 kwiecień 2018 15:42

Dnia 19.04 w naszej szkole odbyły się zawody w piłkę siatkową chłopców na szczeblu rejonowym w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Gościliśmy u nas ubiegło rocznego vicemistrza województwa LO VII Zielona Góra oraz ZSO Gubin. Wszystkie mecze były zacięte, na bardzo wysokim poziomie. Śmiem twierdzić, że w tych zawodach grał przyszły mistrz województwa oraz ten turniej pokazał, że pomimo, że dzisiaj przegraliśmy niewielką różnicą punktów obydwa mecze, mamy bardzo zdolną młodzież, która dobrze prognozuje na najbliższe 2 lata. Nasza drużynę reprezentowali: Hubert Olejniczak, Jakub Matuszczak, Adam Woźniak, Maximilian Klee, Hubert Walczak, Aleksander Jaśniewicz, Adrian Runiec, Jakub Dmitrijew, Maciej Zamolski, Wiktor Gancarz oraz Eryk Szlachetko.

LIGA MISTRZÓW

LIGA MISTRZÓW

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

środa, 18 kwiecień 2018 22:07

GENIUSZE SĄ WŚRÓD NAS „Nieustannie rozwijamy i pogłębiamy swoją wiedzę i umiejętności.” Z nieukrywaną dumą i radością informujemy, iż od września 2018 r. rusza w naszej szkole wyjątkowy program dla młodzieży uzdolnionej pt. LIGA MISTRZÓW. Program jest skierowany przede wszystkim do ambitnej i zdolnej młodzieży, która chce w sposób zasadniczy i gruntowny poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, tak aby sprostać wyzwaniom dynamicznie rozwijającej się nowoczesnej nauki oraz uzyskiwać wysokie wyniki w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. W skład programu wchodzą następujące koła naukowe: Poliglotów, Humanistyczne, Przyrodnicze, Matematyczne.

Uwaga komunikat !

Uwaga komunikat !

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

środa, 18 kwiecień 2018 14:47

W czwartek - 19.04.2018 r. - odwołane są zajęcia z panem Marcinem Grzześkowiakiem. Zajęcia odwołane są z powodu wyjazdu klasy I W do Warszawy na musztrę paradną.

Uwaga ! Zmiany w planie!

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

wtorek, 17 kwiecień 2018 16:21

ZMIANY w PLANIE - ŚRODA - 18.04.2018 ZMIANY w PLANIE wynikają z wyjazdu 3 klas na zajęcia Świat Nauki do Zielonej Góry oraz z organizacji DEBATY PATRIOTYCZNEJ

  „SPEKTAKL NA WIDOWNI”

„SPEKTAKL NA WIDOWNI”

Wpisany przez Agnieszka Lickindorf

poniedziałek, 16 kwiecień 2018 15:33

Tak można by najkrócej zrecenzować widowisko wystawiane na małej Scenie teatru Polskiego w Poznaniu, które mieliśmy okazję obejrzeć 12.kwietnia b.r. Otóż na pustej scenie w Malarni dziesięciu aktorów w zabawny sposób parodiuje zachowania widzów; jak np. „dyskretne” odbieranie SMS-ów, zjadanie cukierka w szeleszczącym papierku czy spóźnione wejście na widownię. W pierwszej części spektaklu aktorzy odgrywają scenki pantomimiczne, a widzowie mogą podziwiać ich grę ciałem, rozbudowaną mimikę czy zabawną gestykulację. Później widowisko zostaje wzbogacone o słowa. Teraz aktorzy kolejno zajmują miejsce na widowni, by wcielić się w rolę widzów, którzy domagają się odegrania na scenie określonej postaci, sytuacji, emocji czy uczucia. Samo przedstawienie zatytułowane „Drugi spektakl” jest zabawne, lekkie, humorystyczne, skłania jednak widzów do refleksji nad własnym zachowaniem. Dowodzi, iż aktorzy również obserwują widownię, której zachowania nie pozostają bez wpływu na ich grę. Spektakl wyreżyserowała Anna Karasińska ( nagroda za najlepszą reżyserię w2016 r.), a my doskonale się bawiliśmy, obiecując sobie, że z pewnością wrócimy do tego teatru. Dodatkową, niezapowiedzianą wcześniej atrakcją były zorganizowane zaraz po przedstawieniu warsztaty, w których mogliśmy uczestniczyć. Teraz to my mieliśmy możliwość zajęcia miejsc na scenie i wejścia w role aktorów i innych ludzi teatru. Zabawa była przednia! Niech żałuje, kto z nami nie pojechał!!