Udział naszych uczniów w projekcie matematycznym MATura+

Dodano: 2022-10-04 22:10:34

Udział naszych uczniów w projekcie matematycznym MATura+

We wtorek 27 września 2022 roku grupa uczniów z klasy 4AP oraz 4HP uczestniczyła w Gorzowie Wielkopolskim wraz z nauczycielami matematyki - Dawidem Paleń oraz Martą Gogolewską, w spotkaniu motywacyjno-organizacyjnym projektu matematycznego MATura+. Spotkanie to zainaugurowało cykl bezpłatnych wykładów przygotowujących uczniów do obowiązkowej matury z matematyki na poziomie podstawowym. Wykłady w łącznym wymiarze 106 godzin będą prowadzone dla zakwalifikowanych do projektu uczniów w formie online, w okresie od października 2022 r. do kwietnia 2023 r. przez Firmę Edukacyjno-Wydawniczą ELITMAT,  współpracującą z Fundacją Banku Gospodarstwa Krajowego Empiria i Wiedza. Celem projektu jest wspólne działanie na rzecz jak najlepszych wyników maturalnych z obowiązkowego przedmiotu Matematyka.
Wszyscy uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wygłoszonego wykładu. Wrócili zmotywowani i pełni zaangażowania do udziału w zajęciach, które z pewnością będą stanowiły dla nich dodatkową, kompleksową powtórkę, w ramach przygotowań do zbliżającego się w bieżącym roku szkolnym egzaminu dojrzałości z przedmiotu Matematyka.
Pierwsze zajęcia online odbyły się już w czwartek 29 września 2022 roku. Liczymy na dobrą frekwencję uczniów w zajęciach, poszerzanie przez nich swojej wiedzy i kompetencji matematycznych oraz w konsekwencji na bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym w 2023 roku.

 

Dawid Paleń
nauczyciel matematyki« wstecz