Z wizytą u naszych sąsiadów

Dodano: 2024-05-28 21:46:19

Z wizytą u naszych sąsiadów

Drezno, Praga, Szwajcaria Saksońska - czy te miejsca warto odwiedzić? 

Absolutnie tak!!! 

Przekonali się o tym uczniowie naszego liceum, którzy w dniach 23.05 – 25.05.2024 przebywali tam w ramach szkolnej wycieczki edukacyjno – turystycznej.

Pierwszym punktem programu była stolica Saksonii. Drezno, nazywane Florencją nad Łabą, znane jako perła baroku to kolorowe miasto pełne historycznego uroku i nowoczesnego piękna. Zabytki, urokliwa starówka, spacer wzdłuż Łaby tarasami Brühla oraz liczne tereny zielone zachwyciły niemal każdego. Niezapomnianym przeżyciem dla kilku szczęśliwców  była nieplanowana i zupełnie przypadkowa wizyta na stadionie piłkarskim w Dreźnie. 

W kolejnym dniu grupa udała się do stolicy Czech. Praga, mimo tłumów również zachwyciła. Bezcenne zabytki, urocze zaułki miasta, uroczysta zmiany warty przy zamku na Hradczanach, niepowtarzalna  atmosfera miasta sprawiły, że to miejsce również pozostanie na długo w pamięci uczestników wycieczki.

Wydawałoby się, że będąc w Dreźnie i Pradze nic już nikogo nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego. Wizyta w Szwajcarii Saksońskiej okazała się prawdziwą wisienką na torcie. Spektakularne widoki w parku Narodowym w Bastei oraz ze wzgórz twierdzy Königsstein, wizyta w zamku Stolpen, miejscu, w którym przez 49 lat więziona była hrabina Cosel to jedne z najpiękniejszych miejsc w Niemczech, które nasi licealiści mieli okazję zobaczyć.

Każdy dzień był intensywny, pełen wrażeń, nie zabrakło też czasu na zabawę, integrację i rozmowy. Sportowcy realizowali się wieczorami na boisku piłkarskim lub w siłowni, miłośnicy gier karcianych rozgrywali swoje partie w pokojach, a inni spędzali czas na rozmowach. 

To był udany, niezapomniany wyjazd, bogaty w atrakcje, liczne ciekawostki historyczne i przyrodnicze. Wycieczka wzbogaciła młodzież o nowe wiadomości, doświadczenia i dostarczyła wszystkim niezapomnianych przeżyć.« wstecz