PODSUMOWANIA ZADANIA: EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY

Dodano: 2024-06-21 13:48:44

PODSUMOWANIA ZADANIA:  EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY

 PODSUMOWANIA ZADANIA:  EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY realizowanego w roku szkolnym 2023/2024 dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 75 000 zł    

Od wielu lat w sulechowskim Liceum MYŚLIMY  EKOLOGICZNIE, DZIAŁAMY EKOLOGICZNIE, a w roku szkolnym 2023/2024 utworzyliśmy nową EKOPRACOWNIĘ i podjęliśmy kolejne zadania związane z edukacją ekologiczną.    

Troska o naszą planetę to najważniejsze zadanie  współczesnego pokolenia, które należy potraktować niezwykle odpowiedzialnie. Świadomość tego posiadają zarówno nauczyciele jak  i uczniowie naszego Liceum. Z uwagi na to zmieniamy nasze myślenie i działamy ekologicznie. Sortujemy śmieci, używamy jak najmniej plastiku, odbywamy wycieczki do lasu (spacery ekologiczne), bierzemy udział w sadzeniu lasu i organizujemy akcje dotyczące zdrowego stylu życia.  

Od października 2023 korzystamy z nowej EKOPRACOWNI.  Zielone serce szkoły spełnia się w swojej roli niezwykle dobrze i efektywnie. To właśnie w tym miejscu odbywają się zajęcia z biologii, ekologii, a przed nami jeszcze wiele ciekawych inicjatyw.  W ramach realizacji projektu EKOPRACOWNIA OZE – ZIELONE SERCE SZKOŁY 19 czerwca  2024 roku odbył się także ekologiczny piknik rodzinny. 

EKOPRACOWNIA OZE i zadania ekologiczne  zostały dofinansowana
 ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w formie dotacji w kwocie 75 000 zł   
Powiat Zielonogórski na realizację projektu, w formie wkładu własnego przeznaczył 9000 zł

Zadanie zrealizowano w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

 

 


« wstecz