Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

Dodano: 2014-11-15 09:19:36

7 listopada 2014 r. w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Turniej miał na celu wyłonienie najlepszych zawodniczek, które będą reprezentowały województwo lubuskie na turnieju regionalnym Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Rybniku.

W turnieju wystąpiły uczennice klasy I, II, III gimnazjum z Sulechowa, Nowej Soli i Kostrzyna oraz klas Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie. Turniej odbył się pod patronatem Starosty Zielonogórskiego Pana Ireneusza Plechana.  Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Koordynator Wojewódzki Pan Edwin Łazicki, Pan Starosta Ireneusz Plechan oraz Dyrektor LO w Sulechowie Pani Beata Henrykowska.  Zgonie z tradycją turniejów siatkarskich uroczystość otwarcia zakończyły sportowe okrzyki zawodniczek z S.O.S z Kostrzyna, Nowej Soli i Sulechowa.

W rywalizacji klas pierwszych najlepszą drużyną okazał się S.O.S Gimnazjum nr 3 w Sulechowie prowadzony przez Panią trener Annę Gwiżdż. Drugie miejsce zajęła drużyna S.O.S Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli a na trzeciej pozycji uplasowały się siatkarki z SOS gimnazjum nr 2 z Kostrzyna. Rywalizację w klasach drugich również wygrały Sulechowianki z Gimnazjum nr 3, którymi na co dzień drużynie Gimnazjum nr 2 z Nowej Soli.  opiekuje się trener Marcin Bilon. Miejsce drugie zajęły siatkarki z Gimnazjum nr 2 z Kostrzyna a trzecie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Nowej Soli. Niespodziankę sprawiły podopieczne trenera Dariusza Czarnego z klasy III gimnazjum nr 2 z Kostrzyna, które lepszym stosunkiem setów wyprzedziły zespół gospodarzy klasy I Liceum Ogólnokształcącego i zajęły pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Gimnazjum nr 2z Nowej Soli.

Wszystkie zespoły na koniec turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Powiat Zielonogórski. Koordynator Pan Edwin Łazicki ogłosił nazwiska zawodniczek, które będą reprezentowały Województwo Lubuskie na turnieju Regionalnym S.O.S w dniach 29-30 listopada 2014 w Rybniku.

Skład reprezentacji LO

górny rząd od lewej: Wiktoria Broś, Julia Ćwiertniewska - kapitan, Anna Konopielko, Aleksandra Drozdek, Marta Jasińska, Aleksandra Sommer, Martyna Majewska, Gabriela Kaczmarek,

dolny rząd od lewej: Wiktoria Przybysz, Gabriela Masalska, Magdalena Łuszczyk, Natalia Nowakowska- Libero, Paula Janiszewska