Lubuskie Złoto dla drużyny dziewcząt w piłce siatkowej!!!

Dodano: 2015-04-17 09:13:50

W dniu 15 kwietnia 2015r. w Kostrzynie odbył się finał LOM w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych - Licealiada. W turnieju zagrały zespoły z Kostrzyna, Drezdenka, Nowej Soli i Sulechowa. Nasze siatkarki w pierwszym spotkaniu pokonały reprezentantki LO z Nowej Soli 2-0 w setach ( 25-16,25-11) i w meczu o złoty medal przyszło im się zmierzyć z gospodyniami turnieju, które tez swoje pierwsze spotkanie wygrały 2-0 z zespołem z Drezdenka.

Głośny doping kibiców z trybun w meczu finałowym nie pomógł gospodyniom. Nasz zespól po pewnej wygranej w pierwszym secie do 13 w drugim secie przy prowadzeniu 9-4 pozwolił przeciwnikowi  odrobić straty i doprowadzić do remisu. W tym momencie na parkiecie i trybunach zrobiło się bardzo gorąco. Końcówka jednak należała już do naszego zespołu który lepiej opanował emocje i  wygrał drugiego seta 29-27 a  całe spotkanie 2-0 zdobywając tym samym tytuł Mistrzowski. W dniach 29-31 maja nasze zawodniczki zagrają w Ogólnopolskim  turnieju finałowym w Wieliczce.