Wizyta grup dziennikarskich w redakcji Gazety Lokalnej

Dodano: 2013-12-05 22:43:31

Dnia 19. listopada 2013 r. uczniowie klas I-III o profilu humanistycznym odwiedzili redakcję Gazety Lokalnej w Świebodzinie. Było to ciekawe wydarzenie, gdyż, jako osoby uczęszczające na zajęcia z dziennikarstwa i tworzące gazetkę szkolną, mogliśmy przyjrzeć się bliżej pracy całej ekipy tworzącej coś bardzo ciekawego.


. Kiedy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy mile przywitani przez pracowników redakcji. Najpierw pokazano nam cały budynek, w którym tworzy się gazetę. O swoim zawodzie opowiadali nam: grafik komputerowy, fotograf (również historyk), a także dziennikarka. Uświadomili nam, jak ciężka jest ich praca: dziennikarz musi czuwać nad tym co dzieje się na obszarze lokalnym oraz zdać z tego relacje, historyk zagląda do przeszłości regionu i w ciekawy sposób to opisuje, fotograf szuka interesujących obiektów, na opublikowanie niektórych zdjęć musi mieć zgodę, zaś grafik zajmuje się całą obróbką i ma na to tylko
dwa dni.
. Całe spotkanie trwało około 1,5 godziny. Pokazano nam, jak tworzy się poszczególny numer gazety, w której znajduje się dużo reklam, ofert pracy, wydarzeniówka czy historia np. Kargowej. Podczas tej wizyty mogliśmy sami również podzielić się pracą naszej redakcji. Opowiedzieliśmy, jak u nas wygląda cały przebieg pisania, a potem tworzenia numeru. W porównaniu z tymi doświadczonymi osobami nasz wysiłek jest niewielki, jednak mamy nadzieje, że szybko dorównamy ekipie ze Świebodzina :)

 

. Może o naszej wizycie również napiszą w swojej gazecie? Z niecierpliwością czekamy!

Kinga Dobrowolska
z grupy dziennikarskiej IIh« wstecz