ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

Dodano: 2013-12-10 22:34:34

. 1 grudnia obchodzony jest Światowy dzień Walki z AIDS.

 

. Organizowanie Światowego Dnia Walki z AIDS ma przede wszystkim na celu uświadomienie uczniom, jakie zagrożenie niesie ze sobą wirus HIV i w jaki sposób można zapobiegać zarażeniu. . W naszej szkole z tej okazji, zorganizowany został konkurs plastyczny dotyczący problematyki HIV/AIDS. We wtorek 3. grudnia 2013, na długiej przerwie w auli szkoły odbyło się krótkie spotkanie modlitewne w intencji osób zarażonych wirusem HIV i tych osób, które zmarły na AIDS. Spotkanie poprowadził ksiądz Mieczysław Łęcki.

 

. Ponadto, grupa uczniów naszej szkoły wzięła także udział w lubuskich obchodach Światowego Dnia Walki z AIDS organizowanych przez Samorząd Województwa Lubuskiego, które w tym roku odbyły się 4 grudnia 2013 r. w sali kolumnowej urzędu marszałkowskiego.

. W ramach tegorocznych obchodów odbył się pokaz filmu fabularnego pt. „Transit”, konkurs wiedzy o HIV/AIDS oraz  wykład dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych.

. Dwie uczennice naszej szkoły – Klaudia Bajda z klasy 2 w i Joanna Walkowiak z klasy 2 m uzyskały jedne z najwyższych wyników w konkursie wiedzy o HIV/AIDS, za co otrzymały nagrody książkowe.

. Spotkanie miało na celu propagowanie wiedzy na temat HIV/AIDS oraz zmianę postaw związanych z odpowiedzialnością za własne zdrowie i życie.

. Podczas spotkania młodzież uzyskała szereg informacji na temat wirusa HIV - możliwych sposobów zakażenia się, form leczenia, a także testowania w kierunku wykrycia wirusa.

. Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, Katedra Seksuologii, Poradnictwa i Resocjalizacji wraz ze Studenckim Seksuologicznym Kołem Naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego.« wstecz